WP Job Manager Emails - en to da translation catalogue (271 entries)

en: Email Templates
da: E-mail-skabeloner

en: Shortcodes, Documentation, and Help ...
da: Kortkoder, dokumentation og hjælp...

en: You can find documentation on how to use shortcodes, the supported arguments, and example code, as well as additional help information, by clicking on this help dropdown link.
da: Du kan finde dokumentation om hvordan man bruger kortkoder, den understøttede argumenter, og eksempelkode, samt yderligere oplysninger, ved at klikke på dette link for hjælp dropdown.

en: If you continue receive this error, please submit a <a target="_blank" href="%s">support ticket</a>.
da: Hvis du fortsat modtager denne fejl, skal du indsende en <a target="_blank" href="%s"> support ticket</a>.

en: This field is required!
da: Dette felt er påkrævet!

en: Yes
da: Ja

en: Loading
da: Lastning

en: No
da: Nej

en: Cancel
da: Annuller

en: Close
da: Luk

en: Enable
da: Aktiverer

en: Disable
da: Deaktiver

en: Error
da: Fejl

en: Uknown Error! Refresh the page and try again.
da: Servertilstand fejl! Opdatere siden og prøv igen.

en: Success
da: Succes

en: Are you sure you want to remove this configuration?
da: Vil du fjerne denne konfiguration?

en: Shortcodes
da: Kortkoder

en: Overview
da: Oversigt

en: Populate dynamic values into your email template.
da: Udfylde dynamiske værdier i din e-mail-skabelon.

en: As most WordPress users are already familiar with shortcodes, and how they work, that is why I decided to use shortcodes as the <em>template variables</em> to insert dynamic values from listings and other sources, as well as to allow you to form conditional statements, and another features that will soon be included with this plugin.
da: Som de fleste WordPress brugere er allerede bekendt med kortkoder, og hvordan de virker, det er hvorfor jeg besluttede at bruge kortkoder som <em>skabelon variabler</em> til at indsætte dynamiske værdier fra lister og andre kilder, samt at tillade dig at form betingelsessætninger, og en anden funktioner, der vil snart blive medtaget med dette plugin.

en: Double click on a shortcode to insert in the content area
da: Dobbeltklik på en ufuldkommenhed skal indsættes i indholdsområdet

en: Hover over a shortcode to view the description
da: Svæve over en shortcode at se beskrivelsen

en: Metabox Colors
da: Metabox farver

en: Optional Meta Key
da: Valgfri Meta nøgle

en: Required Meta Key
da: Kræves Meta nøgle

en: Non-Meta Key Shortcode
da: Ikke-Meta centrale ufuldkommenhed

en: Attributes/Arguments & Usage Examples
da: Attributter/argumenter & skik eksempler

en: Standard Shortcode Attributes/Arguments
da: Standard ufuldkommenhed attributter/argumenter

en: The arguments below can be added in the opening shortcode tag, based on your preference.
da: Argumenterne nedenfor kan tilføjes i åbningen ufuldkommenhed tag, baseret på dine præferencer.

en: Multiple arguments can be specified in a shortcode.
da: Flere argumenter kan angives i en ufuldkommenhed.

en: All standard shortcode arguments <strong>must</strong> use the standard argument format
da: Alle standard ufuldkommenhed argumenter <strong>skal</strong> bruge standard argumentet format

en: You must use the format of <code>argument="value"</code> for any standard shortcode arguments. The argument equal to the value, enclosed in single or double quotes.
da: Skal du bruge formatet af <code>argument = "værdien"</code> for enhver standard ufuldkommenhed argumenter. Argument er lig med værdien, omsluttes af enkelte eller dobbelte anførselstegn.

en: Example
da: Eksempel

en: Description
da: Beskrivelse

en: string
da: streng

en: String to output after field value (and label).
da: En streng for at output efter værdien i feltet (og mærke).

en: String to output after field value.
da: Streng til output efter værdien i feltet.

en: Customize the string used for building the divider (see advanced arguments), default is <code>-</code>
da: Tilpas den streng, der bruges til at bygge på opdeleren (se avancerede argumenter), standard er <code>-</code>

en: integer
da: heltal

en: Customize how many times to repeat the divider string, default is <code>12</code>
da: Tilpas, hvordan mange gange for at gentage strengen skillevæg, standard er <code>12</code>

en: csv string
da: CSV-streng

en: Customize order of shortcode output. In this example we move <code>before</code> in front of <code>top_divider</code>.  <strong>Order must be in a comma separated!</strong>Default order is:<br/><em>top_divider,before,content,label,value,after,bottom_divider</em>
da: Tilpas rækkefølgen af ufuldkommenhed output. I dette eksempel flytter vi <code>før</code> foran <code>top_divider</code>.  <strong>Rækkefølge skal være i en kommasepareret!</strong> Standardrækkefølgen er: <br/> <em>top_divider, før, indhold, etiket, værdi, efter, bottom_divider</em>

en: Customize the separator used for any multiple field types (saved as array), such as file (multiple), and taxonomy field types.  This example we use a line break instead of comma.  Default separator is <code>, </code>
da: Tilpasse den separator bruges til enhver flere felttyper (gemt som array), såsom fil (flere) og taksonomi felttyper.  Dette eksempel bruger vi et linjeskift i stedet for komma.  Standardseparatoren er <code>,</code>

en: Customize meta keys to skip when outputting groups of fields (like job_fields and resume_fields).  In this example we skip outputting the job_title and job_file.
da: Tilpasse meta tasterne til at springe, når udlæsning af grupper af felter (f.eks. job_fields og resume_fields).  I dette eksempel springe vi udlæsning af job_title og job_file.

en: Standard Shortcode Usage
da: Standard ufuldkommenhed skik

en: The default and standard usage of a shortcode is very simple, and all you need to do is enter the shortcode exactly as you see it in the shortcode metaboxes on this page.
da: Standard og standard brugen af en ufuldkommenhed er meget enkel, og alt du behøver at gøre er at indtaste ufuldkommenhed, præcis som du ser det i ufuldkommenhed metaboxes på denne side.

en: If using a shortcode that is a meta key, and the listing has no value, the shortcode will
da: Hvis du bruger en ufuldkommenhed er en meta-tasten, og notering har ingen værdi, ufuldkommenhed viljen

en: Content
da: Indhold

en: Usage
da: Brug

en: Candidate Name:
da: Kandidat navn:

en: Standard usage with field meta key used as shortcode.
da: Standard skik med feltet meta nøgle bruges som ufuldkommenhed.

en: Result
da: Resultat

en: Shortcode is replaced with value from field.
da: Ufuldkommenhed er erstattet med værdien fra feltet.

en: Standard Shortcode Usage (Open & Closing Tags)
da: Standard ufuldkommenhed skik (Open & afsluttende koder)

en: This method is useful whenever you only want to output text if the listing has a value for that field/shortcode.
da: Denne metode er nyttig, når du kun vil output teksten hvis notering har en værdi for dette felt/ufuldkommenhed.

en: For instance, if you were to use the standard shortcode method on a field that is not required, that means there may be some listings that do not have a value. Using the advanced method you can set the text to display before the value of the field, and only have it output if that field has a value.
da: For eksempel, hvis du skulle bruge metoden standard ufuldkommenhed på et felt, der ikke er påkrævet, der betyder, at der kan være nogle forhandlere, der ikke har en værdi. Ved hjælp af den avancerede metode du kan indstille tekst skal vises før værdien i feltet, og kun har det output, hvis dette område har en værdi.

en: Here are the job details from the listing:
da: Her er Jobdetaljer fra listen:

en: Job Salary:
da: Job løn:

en: Job Title:
da: Jobtitel:

en: Use an open and closing shortcode to output the content inside, if the field has a value.
da: Brug en åben og lukke ufuldkommenhed til output indhold inde, hvis feltet har en værdi.

en: with value
da: med værdien

en: Job Salary:
da: Job løn:

en: Because the field had a value, the content inside of open/close shortcode is output.
da: Da feltet havde en værdi, er indhold inde i åbne/lukke ufuldkommenhed output.

en: without value
da: uden værdi

en: If the field does not have a value, no content inside the open/close shortcode is output.
da: Hvis feltet ikke indeholder en værdi, er ingen indhold inde den åbne/lukke ufuldkommenhed output.

en: Advanced Shortcode Attributes/Arguments
da: Avancerede kortkode attributter/argumenter

en: Advanced shortcode arguments <strong>can</strong> be mixed with standard shortcode arguments.
da: Avancerede kortkode argumenter <strong>kan</strong> være blandet med standard ufuldkommenhed argumenter.

en: Placement of advanced shortcode arguments does not matter (ie <code>top</code> before <code>divider</code> )
da: Placering af avancerede kortkode argumenter betyder ikke noget (dvs <code>top</code> før <code>skillevæg</code>)

en: Do <strong>not</strong> use an advanced shortcode argument in a standard argument format!
da: Gør <strong>ikke</strong> brug avancerede kortkode argument i en standard argumentet format!

en: You can mix both advanced and standard arguments, but do not use an advanced argument in the standard argument format.
da: Du kan blande både avancerede og standard argumenter, men brug ikke et avanceret argument i formatet standard argument.

en: Advanced Arguments will only output if there is a value
da: Avanceret argumenter vil kun output, hvis der er en værdi

en: If you use one of the advanced arguments like <code>label</code> or <code>divider</code>, it will only output if the field has a value.
da: Hvis du bruger en af de avancerede argumenter som <code>etiket</code> eller <code>divider</code>, vil det kun output er en værdi i feltet.

en: Adding the <code>label</code> argument will output the label for the field before the value.
da: Tilføje argumentet <code>etiket</code> vil output etiketten for feltet før værdien.

en: This will output a divider BOTH above AND below the value (see standard args for customizing divider).  This is the same as using <code>[job_salary divider top bottom]</code>.
da: Dette vil output en skillevæg, både over og under værdien (Se standard args til tilpasning af skillevæg).  Dette er det samme som at bruge <code>[job_salary skillevæg top bunden]</code>.

en: divider
da: skillevæg

en: This will output a divider, but only the top divider.  This argument should only be used along with the divider argument.
da: Dette vil output en skillevæg, men kun den øverste skillevæg.  Dette argument bør kun bruges sammen med argumentet skillevæg.

en: This will output a divider, but only the bottom divider, as well as the label.  This argument should only be used along with the divider argument.
da: Dette vil output en skillevæg, men kun de nederste skillevæg, samt etiketten.  Dette argument bør kun bruges sammen med argumentet skillevæg.

en: Send Email Actions
da: Send E-mail handlinger

en: Defines when to send the email
da: Definerer, hvornår der skal sendes e-mail

en: The actions listed in the dropdown box define when you want this email to be sent.  Only one email template can be active for each action.  As an example, if you enable this template and there is already another template enabled with the same action ... the other template will be disabled and this one will be used.
da: De aktioner, der er anført i dropdown boksen definerer når du vil denne e-mail skal sendes.  Kun en e-mail-skabelon kan være aktiv for hver aktion.  Som et eksempel, hvis du aktiverer denne skabelon og der er allerede en anden skabelon aktiveret med den samme handling... andre skabelonen vil blive deaktiveret og denne ene vil blive brugt.

en: You can create multiple templates for a single action, but again, only one can be active at a time.
da: Du kan oprette flere skabeloner til en enkelt handling, men igen, kun én kan være aktive på et tidspunkt.

en: Dropdown Labels
da: Dropdown etiketter

en: You may notice that some actions/hooks have different wording next to them.  This is used to show if there is already another template tied to that hook/action, etc.
da: Du kan bemærke, at nogle handlinger/kroge har forskellige ordlyd ved siden af dem.  Dette bruges til at vise, hvis der allerede er en anden skabelon bundet til at hook/action, osv.

en: Currently Active Email ID
da: I øjeblikket aktive E-mail-ID

en: is an action that already has an email template.  If you choose that action, this email template will be saved as disabled.
da: er en handling, der allerede har en e-mail-skabelon.  Hvis du vælger denne handling, vil denne emailskabelon blive gemt som deaktiveret.

en: This Email Template
da: Denne E-mail-skabelon

en: means this email template is active for that action.
da: betyder denne emailskabelon er aktiv for denne handling.

en: If neither are showing, that means there is no custom email attached to that action.
da: Hvis ingen viser, det betyder der er ingen brugerdefinerede e-mail knyttet til denne handling.

en: If Shortcode
da: Hvis ufuldkommenhed

en: Shortcode to create conditional statements in your email template.
da: Ufuldkommenhed til at oprette betingelsessætninger i din e-mail-skabelon.

en: The %s shortcode is optional
da: %S ufuldkommenhed er valgfri

en: If/Else Attributes/Arguments
da: IF/Else attributter/argumenter

en: Currently the only supported argument for if statements is a field meta key.  In an upcoming release you will be able to call supported functions, as well as use AND/OR in the if statement.
da: Understøttes i øjeblikket den eneste argument for hvis udsagn er et felt meta nøgle.  I en kommende udgivelse vil du kunne kalde understøttede funktioner, samt brug og/eller i if-sætning.

en: meta key
da: meta nøgle

en: Replace %1$s with the meta key of the field you want to check for a value.  In the example on the left, the meta key checked for a value is %2$s
da: Erstatte %1$ s med meta nøglen i det felt, du vil se efter en værdi.  I eksemplet til venstre er meta nøgle kontrolleret for en værdi %2$ s

en: Standard If/Else Usage
da: Standard If/Else skik

en: Currently, the only supported argument for the if statement is a meta key (more to be added soon).  In the example below, replace %s with the meta key you want to use.
da: I øjeblikket den eneste understøttede argument for hvis erklæring er en meta-tasten (mere skal tilføjes snart).  I eksemplet nedenfor skal du erstatte %s med meta nøgle du vil bruge.

en: Candidate Phone Number:
da: Kandidat telefonnummer:

en: Candidate phone not provided
da: Kandidat telefon ikke fastsat

en: If/Else statement to output specific content based on whether a field has a value or not.
da: Hvis/Else erklæring til output bestemt indhold baseret på om et felt har en værdi eller ikke.

en: Because the if statement validated as true, content inside the if statement is output.
da: Fordi at hvis opgørelse valideret som sand, indhold inde if erklæring er output.

en: Because the if statement validated as false, and there was an [else] shortcode, so all content after [else] is output.
da: Fordi at hvis opgørelse valideret som falsk, og der var en [andet] ufuldkommenhed, så alt indhold efter [ellers] er output.

en: Each Shortcode
da: Hver ufuldkommenhed

en: Shortcode to customize output of array fields in a foreach loop.
da: Ufuldkommenhed tilpasse output af arrayfelter i en foreach loop.

en: The <code>[each xxx_xxx]</code> shortcode can only be used with multiple field types!
da: <code>[Hver xxx_xxx]</code> ufuldkommenhed kan kun bruges med flere felttyper!

en: You can only use this shortcode with field types that are saved as an array of values. This includes file (must be multiple), and taxonomy field types.
da: Du kan kun bruge denne ufuldkommenhed med felttyper, der er gemt som en matrix af værdier. Dette omfatter fil (skal være flere) og taksonomi felttyper.

en: All content inside the <code>[each xxx_xxx][value][/each]</code> shortcode will be output for each value.
da: Alt indhold inde den <code>[hver xxx_xxx] [værdi] [/ hver]</code> ufuldkommenhed vil være output for hver værdi.

en: Each Attributes/Arguments
da: Hver attributter/argumenter

en: Currently the only supported argument for each statements is a field meta key.
da: I øjeblikket er den eneste understøttede argument for hvert udsagn et felt meta nøgle.

en: Replace %1$s with the meta key of the field you want to run through the foreach loop.  In the example on the left, the meta key to loop through is %2$s
da: Erstatte %1$ s med meta nøglen i det felt, du vil køre gennem foreach loop.  I eksemplet til venstre er meta nøglen til gennemløb %2$ s

en: Standard Each Usage
da: Standard hver skik

en: Currently, the only supported argument for the each shortcode is a meta key (more to be added soon).  In the example below, replace %s with the meta key you want to use.
da: I øjeblikket er den eneste understøttede argument for den enkelte ufuldkommenhed en meta-tasten (mere skal tilføjes snart).  I eksemplet nedenfor skal du erstatte %s med meta nøgle du vil bruge.

en: The meta key you use <strong>MUST</strong> be a field that is saved as an array.  Example would be a file field type that is configured to support multiple files.  You can also use any kind of taxonomy field as well.
da: Meta nøglen du bruger <strong>skal</strong> være et felt, der er gemt som en matrix.  Eksempel kunne være et felt filtype, der er konfigureret til at understøtte flere filer.  Du kan også bruge nogen form for taksonomifelt så godt.

en: Download:
da: Hent:

en: Loop through each file in the job_downloads meta, and output Download: before a link to each download.
da: / / Loop igennem hver fil i job_downloads meta, og output Download: før et link til hver download.

en: Assuming there were three total files, this would be the output after the loop finishes.
da: Forudsat, at der var tre samlede filer, ville dette være output, når løkken er fuldført.

en: Advanced Each Usage
da: Avanceret hver skik

en: The majority of standard shortcode arguments are supported in the each shortcode.  This include before, after, order, divider, etc.
da: Fleste af standard ufuldkommenhed argumenter understøttes i de enkelte ufuldkommenhed.  Dette omfatter før, efter ordre, skillevæg, osv.

en: Loop through each file in the job_region meta, and output each value inside %s HTML element, surrounded by a %2$s HTML element.
da: Loop gennem hver fil i job_region meta, og output hver værdi i %s HTML-elementet, omgivet af en %2$ s HTML-element.

en: Values are output in an unordered list format, with each item surrounded by a list item element.
da: Værdier er output i en uordnet listeformat, med hvert element, omgivet af et element i en liste.

en: This page you are viewing contains a list of all the email templates for this specific group.
da: Denne side ser du indeholder en liste over alle e-mail-skabelonerne til denne specifikke gruppe.

en: You can find the <strong>Email</strong> sub-menu item under each parent menu item that supports Email Templates for WP Job Manager.
da: Du kan finde <strong>Email</strong> sub menupunktet under hver forælder menupunkt, der understøtter E-mail-skabeloner til WP Job Manager.

en: Title
da: Titel

en: Subject
da: Emne

en: Hook
da: Krog

en: Last Updated
da: Sidst opdateret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Disabled
da: Handicappede

en: Edit
da: Rediger

en: Delete
da: Slet

en: %s email has been disabled
da: %s e-mail er blevet deaktiveret

en: as you activated another email template with the same email/hook action.
da: som du har aktiveret en anden e-mail-skabelonen med den samme e-mail/krog handling.

en: %s email has been enabled, and will now be used for emails.
da: %s e-mail er blevet aktiveret, og skal nu bruges til e-mails.

en: Email Format
da: E-mail-formatet

en: Attachments
da: Vedhæftede filer

en: Send Email Action ...
da: Send E-mail handling...

en: Default From Name
da: Standard fra navn

en: Default name to use in %s emails (can also be set per template).
da: Standardnavnet til brug i %s e-mails (kan også angives pr. skabelon).

en: Default From Email
da: Standard fra E-mail

en: Default email to use in %s emails (can also be set per template).
da: Standard e-mail til brug i %s e-mails (kan også angives pr. skabelon).

en: Emails
da: E-mails

en: Defaults
da: Som standard

en: Job Email Template Overview
da: Job Email skabelon oversigt

en: These emails are automatically created and set to disabled whenever you install this plugin ... if for some reason you removed or changed them, and need to regenerate them, click the appropriate button below.
da: Disse e-mails oprettes automatisk og er angivet til deaktiveret automatisk, når du installerer dette plugin... Hvis anden grund du fjernet eller ændret dem, og nødt til at regenerere dem, skal du klikke på den relevante knap nedenfor.

en: New %s Submitted Email
da: Nye %s indsendt Email

en: There are two different default emails for WP Job Manager Resumes, one for when new resume's are submitted, and one for when visitors apply to a job with a resume.
da: Der er to forskellige standard e-mails for WP Job Manager CV'er, for Hvornår ny CV er indsendt, og en for når besøgende anvender til et job med en CV.

en: New Resume Submitted Template
da: Nye CV indsendt skabelon

en: Applied with Email Template
da: Anvendes med E-mail-skabelon

en: Resume Email Template Overview
da: CV E-mail skabelon oversigt

en: %s Shortcodes
da: %s kortkoder

en: New %s Notification
da: Ny %s anmeldelse

en: Email %s details to the admin/notification recipient after submission.
da: E-mail %s detaljer til admin/anmeldelse modtager efter indsendelse.

en: Select any meta keys below that you would like to add as an attachment to the email that is sent.
da: Vælg enhver meta nøgler nedenfor, du gerne vil tilføje som en vedhæftet fil til den e-mail, der sendes.

en: Select a meta key ...
da: Vælg en meta nøgle...

en: Arguments:
da: Argumenter:

en: Template Title
da: Titel på skabelonen

en: To (optional)
da: Til (valgfri)

en: BCC (optional)
da: BCC (valgfri)

en: Comma separated email addresses to send a Blind Carbon Copy to.
da: Semikolonseparerede e-mail adresser til at sende en Blind Carbon Copy til.

en: Email Subject
da: E-mail-emne

en: From Name (optional)
da: Fra navn (valgfrit)

en: From Email (optional)
da: Fra Email (valgfri)

en: %s Email Templates
da: %s e-mail-skabeloner

en: %s Email Template
da: %s e-mail-skabelon

en: Add New %s Email Template
da: Tilføje nye %s E-mail-skabelon

en: Edit %s Email Template
da: Redigere %s E-mail-skabelon

en: New %s Email Template
da: Nye %s E-mail-skabelon

en: View %s Email Template
da: Se %s E-mail-skabelon

en: Search %s Email Templates
da: Søg efter %s E-mail-skabeloner

en: No %s Email Templates Found
da: Der er ingen %s E-mail skabeloner fundet

en: No %s Email Templates Found in Trash
da: Der er ingen %s E-mail skabeloner findes i papirkurven

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
da[0]: Handicappede <span class="count"> (% s)</span>
da[1]: Handicappede <span class="count"> (% s)</span>

en: Draft
da: Udkast til

en: %s email template successfully updated.
da: %s e-mail skabelon opdateret.

en: %1$s email template restored from %2$s revision.
da: %1$ s emailskabelon gendannes fra %2$ s revision.

en: %s email template successfully created.
da: %s e-mail-skabelonen blev oprettet.

en: %s email template successfully saved.
da: %s e-mail skabelon gemt.

en: %s email template successfully submitted.
da: %s e-mail skabelon sendt.

en: %s email template draft updated.
da: %s e-mail skabelon udkast opdateret.

en: The requested default email template has been generated, and set to disabled. Click <a href="%s">here</a> to edit it.
da: Den ønskede standard emailskabelon er genereret, og placere hen til uarbejdsdygtig. Klik <a href="%s"> her</a> til at redigere den.

en: There was an error creating the default email template:<br /> %s
da: Der opstod en fejl under oprettelse af standard e-mail-skabelon: < br / > %s

en: Resume
da: CV

en: If/Else Statement
da: IF/Else erklæring

en: The meta key to use when the if/else statement is processed.
da: Meta nøglen til brug når den hvis/else erklæring er behandlet.

en: Any meta key
da: En meta-tast

en: For Each Loop
da: For hver sløjfe

en: The meta key to use when the each loop is processed.
da: Meta nøglen til brug når de hver sløjfe behandles.

en: Divider
da: Skillevæg

en: Will output a divider to separate content sections
da: Vil output en skillevæg for at adskille indhold sektioner

en: Admin Email
da: Admin E-mail

en: Administrator email (admin_email option value)
da: Administratoren e-mail (værdi for admin_email)

en: Just a heads up! Your web hosting server is using an <strong><em>old, unsupported, and no longer maintained</em></strong> version of PHP, version %1$s or older! <a href="%2$s" target="_blank">EOL (End of Life)</a> for PHP %1$s was <strong>%3$s ago</strong>!</p><p>You are strongly urged to upgrade to a current version, as using older versions may expose you to security vulnerabilities and bugs that have been fixed in more recent versions of PHP.  <a href="http://www.wpupdatephp.com/update/" target="_blank">Click here</a> for more information about <a href="http://www.wpupdatephp.com/update/" target="_blank">how you can update</a> ... or <strong><a href="%4$s">Hide this Notice Forever!</a></strong><br/><br />
da: Bare en heads up! Din web hosting server bruger en <strong><em>gammel, ikke understøttes, og ikke længere vedligeholdt</em></strong> version af PHP, version %1$ s eller ældre! <a href="%2$s" target="_blank"> EOL (End of Life)</a> til PHP %1$ s var <strong>%3$ s siden</strong>!</p> <p>Du opfordres kraftigt til at opgradere til den aktuelle version, som ved hjælp af ældre versioner kan udsætte dig for sikkerhedshuller og bugs, der er fastsat i nyere versioner af PHP.  <a href="http://www.wpupdatephp.com/update/" target="_blank"> Klik her</a> for mere information om <a href="http://www.wpupdatephp.com/update/" target="_blank"> hvordan du kan opdatere</a>... eller <strong><a href="%4$s"> skjule denne meddelelse Forever!</a></strong> <br/> < br / >

en: Hello
da: Hej

en: New %s Created/Submitted
da: Nye %s lavet/indsendt

en: New %s Submission, [job_title]
da: Nye %s indsendelse, [job_title]

en: New %s Submitted
da: Nye %s indsendt

en: The %s description is as follows:
da: %S Beskrivelse er som følger:

en: You can view this %1$s here: %2$s
da: Du kan se denne %1$ s her: %2$ s

en: You can view/edit this %1$s in the backend by clicking here: %2$s
da: Du kan se/redigere denne %1$ s i backend ved at klikke her: %2$ s

en: %s Expiring Soon
da: %s udløber snart

en: When a %s is about to expire
da: Når en %s er ved at udløbe

en: %s About to Expire
da: %s ved at udløbe

en: New Resume Submission From %s
da: Ny CV indsendelse fra %s

en: %s Email Based Application
da: %s e-mail baseret applikation

en: New %s Email Application
da: Nye %s E-mail program

en: After %s Saved/Updated
da: Efter %s sparet/opdateret

en: When a %s is Saved/Updated on Frontend
da: Når en %s er gemt/opdateret på Frontend

en: After %s Location Changed/Updated
da: Efter %s placering ændret/opdateret

en: When a %s Location is Changed or Updated
da: Når en %s beliggenhed er ændret eller opdateret

en: A candidate has applied online for the position "%s".
da: En kandidat har søgt online om placeringen "%s".

en: You can view their online resume here: %s.
da: Du kan se deres online CV her: %s.

en: Or you can contact them directly at: %s.
da: Eller du kan kontakte dem direkte på: %s.

en: A new resume has just been submitted by *%s*. The details of their resume are as follows:
da: En ny CV netop er blevet fremlagt af * %s *. Detaljerne i deres CV er som følger:

en: The content of their resume is as follows:
da: Indholdet af deres CV er som følger:

en: You can view this resume here: %s
da: Du kan se denne CV her: %s

en: You can view/edit this resume in the backend by clicking here: %s
da: Du kan se/redigere denne CV i backend ved at klikke her: %s

en: All %s Fields
da: Alle %s felter

en: %s Dashboard URL
da: %s dashboard URL

en: URL to the %s Dashboard
da: URL til %s Dashboard

en: %s Application Email
da: %s ansøgning E-mail

en: %s Application Email (if set), same as [application]
da: %s ansøgning E-mail (hvis angivet), samme som [program]

en: %s Title
da: %s titel

en: %s Description
da: %s Beskrivelse

en: %s Frontend Listing URL
da: %s Frontend notering URL

en: %s Admin Area Edit/View URL
da: %s Admin område redigeringsoversigt/URL

en: Will output all %s in list format
da: Vil output alle %s i listeformat.

en: The meta keys to skip when outputting all fields
da: Meta-tasterne til at springe når udsende alle felter

en: Any meta key(s) (comma separated)
da: Nogen meta nøgle(r) (kommasepareret)

en: User Application Message
da: Brugeren programmet besked

en: %s Candidate Name
da: %s kandidat navn

en: %s Content
da: %s indhold

en: Main %s Content
da: Hovedindhold %s

en: New %s Recipient
da: Ny %s modtager

en: Value of the "Notify Email Address(es)" Resume Manager setting, if set, otherwise the admin email.
da: Værdien af "Underrette E-mail adresse" CV Manager indstilling, hvis indstillet, ellers admin e-mail.

en: Education:
da: Uddannelse:

en: Location: %s
da: Beliggenhed: %s

en: Date: %s
da: Dato: %s

en: Qualification: %s
da: Kvalifikation: %s

en: Experience:
da: Erfaring:

en: Employer: %s
da: Arbejdsgiver: %s

en: Job Title: %s
da: Job titel: %s

en: Unable to determine slug to deactivate license.
da: Afskåret fra afgøre slug at deaktivere licens.

en: Error determining the plugin Product ID.
da: Fejl bestemmelse plugin produkt-ID.

en: Error pulling the license key from option data.
da: Fejl trækker licensnøglen fra indstilling data.

en: Error pulling the email associated with the license key from option data.
da: Fejl trække e-mailen tilknyttet licensnøglen fra indstilling data.

en: Error pulling the instance ID associated with the license key from option data.
da: Fejl trække forekomst-ID forbundet med licensnøglen fra indstilling data.

en: Connection failed to the License Key API server - possible server issue.
da: Tilslutning mislykkedes at licens nøglen API server - muligt serverproblem.

en:  Successfully Deactivated!
da:  Med succes deaktiveret!

en: You have successfully deactivated the %s license.
da: Du har med held slået %s licens.

en: Error!
da: Fejl!

en: Unable to determine slug, license key, and/or email to activate license, contact support.
da: Afskåret fra afgøre slug, Licensnøglen, og/eller e-mail for at aktivere licensen, skal du kontakte support.

en:  Successfully Activated!
da:  Med held aktiveret!

en: You have successfully activated the %s license, and will now be able to automatically upgrade this plugin through WordPress when an update is available.
da: Du har med held aktiveret %s licens, og vil nu være i stand til automatisk at opgradere dette plugin via WordPress, når en opdatering er tilgængelig.

en: Deactivate the %s License?
da: Deaktiver %s licens?

en: sMyles Plugins Licensing
da: sMyles Plugins licenser

en: License
da: Licens

en: Enter your license key and email and hit return. A valid key is required for updates.
da: Indtast din licensnøgle og email og tryk return. Der kræves en gyldig nøgle for opdateringer.

en: Hide notice
da: Skjule varsel

en: <a href="%1$s">Please activate your license key</a> in order to receive updates and support for "%2$s".
da: <a href="%1$s"> venligst Aktivér din licensnøgle</a> for at modtage opdateringer og støtte til "%2$ s".

en: Activating ...
da: Aktivering...

en: Plugin Not Found
da: Plugin ikke fundet

en: Installed Version:
da: Installeret Version:

en: Activate License
da: Aktivere licensen

en: Deactivating ...
da: Deaktivering af...

en: Activated:
da: Aktiveret:

en: Deactivate License
da: Deaktivere licens

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
da: Der findes en ny version af %1$ s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s"> Se version %3$ s detaljer</a> eller <a href="%4$s"> opdatere nu</a>.

en: WP Job Manager - Emails is missing requirements and has been <a href="%s">deactivated</a>. Please make sure all requirements are available.
da: WP Job Manager - Emails mangler krav og er blevet <a href="%s"> deaktiveret</a>. Kontroller, at alle krav er tilgængelige.

en: My Account
da: Min konto

en: Translations
da: Oversættelser

[ctx: post status]
en: Disabled
da: Handicappede
